چاپ کردن این صفحه

معرفی ترنسمیتر چندمتغیره Rosemount 4088 توسط شرکت امرسون

18 فروردين 1394
نویسنده 

گروه مدیریت فرآیند  Emerson، ترانسمیتر چند متغیره ی Rosemount 4088 را معرفی می­ کند. از این دستگاه در صنایع نفت ­و­گاز برای جستجو، اکتشاف، حفاری و تولید نفت خام و گاز طبیعی (Upstream) ، تصفیه نفت خام ، فروش و توزیع گاز طبیعی و مشتقات نفت خام (Midstream) استفاده می­ کنند تا فشار متغیر، ثابت و دما را از طریق یک ترانسمیتر اندازه­ گیری کنند. بازه­ ی کاری گسترده­ ی ترانسمیتر Rosemount 4088 این توانایی را دارد تا افزایش ناگهانی (Spike) نرخ جریان هایی که بیشتر از حد مجاز ترانسمیتر هستند را، ثبت کند.

 

لازم به ذکر است که این جریان ها در مدل­های  قدیمی­ تر نادیده گرفته شده و قابل اندازه­ گیری نبوده ­اند. این ویژگی ترانسمیتر Rosemount 4088  باعث می­ شود تا در چاه­های نفت­ و­گاز اندازه­ گیری از طریق پلانگر بالابر(Plunger Lift Measurement) بهتر انجام شود. این ترانسمیتر با استفاده از جدیدترین تکنولوژی برای سنسورها، علاوه بر اینکه عملکرد بسیار خوبی در محدوده­ ی کاری خود دارد، می تواند اسپایک های نرخ جریان را نیز اندازه­ گیری کند. این محدوده­ ی کاری گسترده، با اندازه گیری دقیقِ جریان­هایی که معمولا در دستگاه­های دیگر نادیده گرفته می شوند، بخش تولید صنایع نفت و گاز را بهبود می بخشد. این کار موجب می­ شود که مشتریان سالیانه هزاران دلار در هزینه­ های خود صرفه­ جویی کنند.

هنگامی که وضعیت چاه و شرایط پروسه درحال تغییر است اندازه گیری دقیق، امری بسیار حیاتی برای بهره برداران و اجاره کننده­گان چاه­ها است. این ترانسمیتر عملکرد پایداری در طول عمر چاه داشته و با به حداقل رساندن هزینه­ ی خدمات و تجهیزات، تولید مداوم را تضمین می­ کند. ترانسمیتر Rosemount 4088  قادر به ارسال یک سیگنال مطمئن و پایدار از طریق شبکه­ های Modbus, BSAP و یا MVS می­ باشد که این امر منجر به انتقال داده­ ی بسیار دقیق و مدیریت مؤثر چاه­ها خواهد شد. این ترانسمیترمعمولا با ارسال اطلاعات از طریقFlow Computer (دستگاهی برای اندازه­ گیری دقیق جریان سیالات در صنعت) و RTU ها با یک شبکه ی تولید نفت و گاز بزرگتر ادغام می­ شود. این ترانسمیتر طوری طراحی شده که علاوه بر اینکه می تواند به Flow Computer های شرکت  Emerson ازجمله ROC ،FloBoss و ControlWave متصل شود، قابل استفاده با هر Flow Computer و یا شبکه ی RTU جدید و قدیمیِ دارای ورودی مدباس (Modbus) ، می باشد.

به گفته­ ی اسکات نلسون، نایب رئیس و مدیر محصولات اندازه گیری Rosemount درشرکت مدیریت پروسه Emerson ، "ترانسمیتر  Rosemount 4088 به منظور ایجاد تغییرات چشمگیری در نحوه­ ی استفاده ی مشتریان ما از چاه­ها و مدیریت تولید نفت و ­گاز، طراحی شده است.  افزایش دقت اندازه گیری و راندمان خروجی در طول عمر چاه ها امری بسیار مهم بوده که ترانسمیترچندمتغیره­ ی Rosemount 4088 این امکان را برای مشتریان فراهم می­ آورد. هدف شرکت مدیریت پروسه Emerson کمک به مشتریان برای تولید، پردازش و توزیع اتوماتیک محصولات در صنایع نفت و گاز، پالایش، کاغذ، خمیر کاغذ، انرژی، آب و فاضلاب، استخراج معادن و فلزات، موادغذایی و آشامیدنی، علوم زیستی و سایر صنایع می­ باشد.

نکته: این خبر برای اولین بار در سایت های گروه فنی مهندسی اتوسیستم www.AutoSystem.ir منتشر شده است و هرگونه بازنشر آن بدون ذکر منبع و لینک به این سایت، ممنوع می باشد.

لینکها:

 کاتالوگ محصول

حمید رضا غلامیان

آخرین‌ها از حمید رضا غلامیان