چاپ کردن این صفحه

نمایشگاه هانوفر 2015 نقطه آغاز انقلاب صنعتی چهارم خواهد بود

23 فروردين 1394
نویسنده 

بالاخره شمارش معکوس برای بازگشایی نمایشگاه هانوفر 2015 به ساعت های پایانی رسیده است. همانطور که قبلا هم گفته بودیم مهمترین نمایشگاه صنعت جهان، امسال نیز همچون سال های قبل در هانوفر آلمان و با امید های بسیار برگزار خواهد شد. گفته شده است که نمایشگاه امسال نقطه عطفی در تاریخ صنعت است و به همین علت آن را نقطه آغاز انقلاب صنعتی چهارم نامیده اند.

 

 

انقلاب صنعتی چهارم، Industry 4.0 ، اینترنت اشیاء، IoT و یا هر نام دیگری که بر پدیده های اینروزهای دنیای صنعت بگذاریم، در حقیقت همگی بیانگر مفهومی هستند که در آن ارتباط انسان، سیستم های اتوماسیون و مکانیکال با یک سیستم اطلاعاتی به هم پیوسته، برقرار خواهد شد.

دکتر Jochen Kochler عضو هیات مدیره شرکت نمایشگاهی آلمان که میزبان نمایشگاه هانوفر 2015 در تاریخ 13 الی 17 آپریل ( 24 الی 28 فروردین) است ، در مصاحبه ای که بتازگی از وی منتشر شده است چنین می گوید:

"آیا آماده انقلاب صنعتی چهارم هستید؟ جواب همیشه منفی است. یک نظر سنجی نشان میدهد که 50 درصد از تولید کنندگان هرگز لفظ Industry 4.0 را هرگز نشنیده اند و این در حالی است که 25 درصد از تولیدکنندگان این عبارت را شنیده اند ولی معنی آن را نمی دانند"

از این رو برگزار کنندگان نمایشگاه امسال با انتخاب شعار صنایع یکپارچه، انقلاب صنعتی چهارم برای خود، تصمیم دارند از این فرصت، احساس نیاز به حرکت و تغییر را به جهان القا کرده و نسل بشر را برای حرکت به سوی آینده آماده سازند.

دکتر کوچلر همچنین می افزاید:

"در طی پنج سال آینده، از طریق تکنولوژی های نسل چهارم انقلاب صنعتی، امکان افزایش راندمان 18 درصدی در تمامی انواع فرآیندهای تولیدی امکان پذیر است. Industry4.0 به شکل رادیکالی فرآیند تولید را در سال های آتی تغییر خواهد داد."

 

طبق روال هر ساله که یک کشور  به عنوان متحد در نمایشگاه حضور دارد، امسال نیز هندوستان به عنوان کشور متحد در کنار آلمان میزبان نمایشگاه خواهد بود و نخست وزیر جدید هندوستان آقای Narendra Modi در کنار صدر اعظم آلمان در نمایشگاه حضور خواهد داشت. در نماشگاه امسال در حدود 6500 شرکت و موسسه حضور خواهند داشت و انتظار میرود در حدود 200 هزار نفر از بیش از 100 کشور جهان برای بازدید به هانوفر بیایند.
وبسایت AutoSystem.ir تلاش می کند در طی روز های برگزاری نمایشگاه و پس از آن با ارائه گزارش هایی متنوع شما را از حال و هوای مهمترین رخداد حوزه صنعت مطلع نماید. لطفا با ما همراه باشید.
 
منبع: Automationz
حمید رضا غلامیان

آخرین‌ها از حمید رضا غلامیان

موارد مرتبط