چاپ کردن این صفحه

معرفی تکنولوژی Siemens My Robot

26 مرداد 1394
نویسنده : 

در راستای ارائه راهکارهایی برای نظارت و کنترل آسان، شرکت زیمنس واسط ارتباطی جدید خود به نام Run MyRobot را به بازار معرفی می کند. این واسط به ربات های مختلف تولیدکنندگان امکان اتصال به ماشین آلات مجهز به کنترلرهای Sinumerik 828D CNC را می دهد.
با بکارگیری این واسط ارتباطی، شرکت ها با ابعاد مختلف قادر خواهند بود که Automated Cells را بدون هزینه و تلاش خاصی حتی بر روی سیستم هایی که دارای سریال هستند راه اندازی کنند (به طور مثال به وسیله کنترل های CNC مختلف و با استفاده از واسط استاندارد یکسان)


ویژگی هایی همانند بهینه سازی فرآیندهای کاری ساده بر روی ابزارآلات ماشینی، نظارت بر وضعیت و نگهداری سیستم ها از راه دور، این واسط جدید را به استفاده از سلول های اتوماتیکی (Automated Cells ) واداشته است.Sinumerik Integrate Run Myrobot برای متصل کردن ربات ها و یا سیستم های انتقال به ابزارآلات ماشینی، برپایه استاندارد تعریف شده توسط انجمن سازندگان ابزارآلات ماشینی آلمان (VDW) و انجمن مهندسان آلمان (VDMA)، مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت زیمنس تنها با به کارگیری عناصر اصلی این استاندارد جامع، استفاده هرچه آسانتر از این واسط ارتباطی را امکان پذیر کرده است. ربات ها از طریق شبکه اترنت Ethernet (Profinet RT) و یا سیگنال های ورودی/خروجی I/O به یکدیگر متصل می شوند. با استفاده از این واسط ارتباطی جدید، اپراتورها می توانند به راحتی فرآیندهای بین ابزارآلات ماشینی و ربات ها را هماهنگ کنند و از این طریق فرآیندهای کارآمد را در تولید سلول های اتوماتیک به کار گیرند.
یکی دیگر از مسائل مهم استفاده از سلول های اتوماتیکی که تمام جنبه های ابزارآلات ماشینی را پوشش می دهند، فرآیندهای تمام اتوماتیک هستند. این فرآیندها، شامل عملیات آماده سازی سیستم تا دسترسی به تمام اطلاعات مورد نیاز دستگاه و راه اندازی کارآمد آن می باشند.
زیمنس مجموعه ی جامعی از ویژگی های عملکردی هوشمند را در اختیار کاربران قرار می دهد. بدین سبب، فناوری های لمسی هوشمند در محیط تولید مورد استفاده قرار می گیرند. کاربران می توانند به طور همزمان، به حافظه ی شبکه دسترسی داشته و همچنین از طریق واسط ارتباطی به اسناد قراردادی رسیدگی کنند. این راه کار همچنین شامل یک برنامه کاربردی برای عملیات مقدماتی و آماده سازی در PC می شود.از طریق Sinumerik Integrate، شرکت زیمنس توابع مناسب و قابل اطمینانی برای کنترل و نظارت از راه دور را به وسیله شبکه های مشارکتی و یا با دسترسی به اینترنت در اختیار کاربران قرار می دهد. نرم افزار پایه ای Access MyMachine/P2P تبادل اطلاعات بین دستگاه های مرتبط را از طریق یک کامپیوتر آسان می سازد.

ویدئو

 

نکته: این خبر برای اولین بار در سایت های گروه فنی مهندسی اتوسیستم www.AutoSystem.ir منتشر شده است و هرگونه بازنشر آن بدون ذکر منبع و لینک به این سایت، ممنوع می باشد.

لینکها

SINUMERIK: Robot Connection 828D SW 4.5

حمید رضا غلامیان

آخرین‌ها از حمید رضا غلامیان

موارد مرتبط