چاپ کردن این صفحه

معرفی نوعی جدیدی از سطح سنج های راداری کمپانی VEGA برای پلنت های شیمیایی پایلوت

25 تیر 1395
نویسنده 

دقت بی نظیر سطح سنج راداری جدید شرکت VEGA مدل VEGAPULS 64 با فرکانس کاری 80GHz انعطاف پذیری بیشتری را برای کاربرد در صنایع شیمیایی ممکن ساخته است. در ادامه با معرفی کاملتر این لول سنج راداری جذاب با ما همراه باشید....!

در سال های اخیر استفاده از تکنولوژی سطح سنج های غیر تماسی برای کاربردهای صنایع شیمیایی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. بزرگترین مزیت تکنولوژی رادار، قابلیت کارکرد و ایمنی در شرایط مختلف فرآیندی مانند: دما، فشار، خلاء و تراکم می باشد که به تجربه اثبات شده است. محدودیت اصلی برای استفاده از این نوع دستگاههای اندازه گیری در گذشته مربوط می شد به اندازه Vessel که روی آن می توانستند کار کنند. با معرفی نمونه جدید VEGAPULS 64، و با استفاده از فرکانسی بالاتر، این مفهوم به ذهن می رسد که اندازه گیری سطح و حجم در کاربردهایی که قبلاً در آنها فرآیند و یا شرایط ساختاری برای رادار مناسب نبودند، امکان پذیر شده است.

از آنجا که روند فعلی در صنایع شیمیایی به سمت کوچکتر شدن و بطور تخصصی به سمت سودآوری بیشتر است، در نتیجه ابعاد تجهیزات و قالب ها به سمت کوچکتر و کم حجم شدن پیش می روند. با این حال مهندسین و تکنسین ها، به ویژه کسانی که در مراکز تحقیقاتی و پلنت های پایلوت(Pilot Plants) مشغول فعالیت هستند، در برابر محدویت های اندازه گیری سطح با تکنولوژی رادار، بارها و بارها مقابله کرده اند. عواملی مانند اندازه اتصالات و طراحی آنتن، مقادیر زیادی از ساختارهای داخلی و باند مرده سنسور(Dead Band)، که در آن قابلیت اطمینان و دقت در پایین و بالای تانک کاهش می یابد، همه ایجاد مسئله و مشکل می کنند. این نکته اغلب به استفاده از سیستم های توزین(Weighing Systems) یا هیدرواستاتیک (Pressure Transmitters) بجای سیستم هایی که مشکل کمی با تغییر چگالی و محدوده های فشار دارند، منجر می شود.

نکته قابل توجه این است که مدل جدید VEGAPULS 64 اولین سنسور سطح راداری برای مایعات با فرکانس 80GHzدرجهان است! که در حال حاضر دارای یک سیستم آنتن، بطور مستقیم یکپارچه شده با بخش اتصال با فرآیند رادار و بصورت هم تراز با آن است. از آنجا که هیچ بخشی از آنتن وارد Vessel نمی شود، این قابلیت امکان اندازه گیری تا خود اتصال رادار به فرآیند را ممکن می سازد. این امکان انعطاف پذیری بیشتری را بعلت اینکه عملاً تمام حجم ظرف را اندازه گیری می کند، بوجود می آورد.

 


تشخیص و اندازه گیری با استفاده از یک پرتو بیش از پیش متمرکز شده بوسیله آنتنی به قطر 80mm و زاویه انتقال سیگنال 3 درجه ای، با وجود تجهیزات درونی مخازن نظیر هسته های گرمایشی و Agitator، بسیار آسان تر شده است. این نکته مزیت قابل توجهی را برای استفاده در وسل های بسیار کوچک با آنتنی که در اتصال فرآیندی رادار جاسازی شده است و با ابعاد تنها " ¾ فراهم می کند که بسیار حائز اهمیت است. مزیت دیگر این مدل رادار، قابلیت های آن در شرایط فرآیندی طولانی و باریک تر است که این مدل شگفت انگیز می تواند با نصب بر روی نازل هایی که در گذشته چالش بسیاری را با دستگاه های غیر تماسی داشتند، خود را به اثبات برساند!

از دیگر شگفتی های این مدل می توان به قابلیت کارکرد آن حتی از طریق ولوهای ایزولاسیون فرآیتد و امکان نصب نزدیک لبه وسل یا تانک که یک عامل مهم برای وسل های بزرگتر در بخش های شیمیایی است نام برد.
هنگامی که شرایط فرآیندی داخل وسل دشوار است بویژه در زمانی که امکان ایجاد تراکم، کف و یا یک سطح مایع آشفته وجود دارد، قطعا محدوده اندازه گیری دینامیک برای VEGAPULS 64 بسیار وسیعتر است.

 

 

برای یافتن اطلاعات بیشتری در مورد این تکنولوژی جدید و شگفتی ها و توانایی هایش می توانید به لینک های انتهای مقاله مراجعه کنید.

 

لینکها :

صفحه محصول در سایت VEGA

حمید رضا غلامیان

آخرین‌ها از حمید رضا غلامیان

موارد مرتبط