چاپ کردن این صفحه

معرفی ماژول I/O کنترلر کمپانی Artila، با قابلیت برنامه ریزی به زبان C

29 تیر 1395
نویسنده 

کمپانی Artila Electronics نسخه جدیدی از ماژول I/O راه دور (Remote I/O) خود را با نام RIO-2015PG را روانه بازار کرده است که از هسته پردازشی 32 بیتی و قدرتمند ARM Cortex M4 ، دارای 256KB حافظه استاتیک، 3MB حافظه فلش و FreeRTOS سیستم عامل Real Time بهره می گیرد.

 ماژول I/O مدل RIO-2015PG دارای ویژگی هایی نظیر یک پورت اترنت 10/1000 MHz ، یک پورت RS-232 و همچنین دارای یک پورت ایزوله شده RS-485 می باشد.

 

امکانات این ماژول به همین جا ختم نمی شود! از دیگر امکانات این نسخه می توان به چهار کانال خروجی آنالوگ ایزوله شده اشاره کرد. با توجه به نکات عنوان شده جای شگفتی نیست که بگوییم این مدل دارای دو کانال ورودی دیجیتال که ایزوله نیز می باشند بوده و دو کانال رله و یک رابط تک سیم  برای سنسورهای دما و یا رطوبت در این مدل پیاده سازی شده اند.

RIO-2015PG با یک FreeRTOS+lwIP(BSP) پکیج شده است. کاربران می توانند مجموعه ابزار Atmel Studio را از وب سایت اتمل دانلود کنند. به علاوه یک نرم افزار وب سرور Customer-ready نیز موجود می باشد.

 

از دیگر ویژگی های RIO-2015PG می توان به دارا بودن برنامه هایی نظیر پیکربندی وب و کنترل I/O ها برای ثبت داده های ارتباطی سریال و اترنت اشاره کرد که در کیت توسعه نرم افزار موجود می باشد. همچنین ابزار هایی مثل مدیریت دستگاه، تنظیمات شبکه، صفحه وب کاربر و آپلود سیستم عامل نیز فراهم شده است. یک برنامه نمونه که نشان می دهد چگونه داده های سنسور را با استفاده از MQTT به IBM Bluemix منتقل می کند، نیز برای کاربردهای مختلف افزوده شده است.

 

لینکها:

صفحه محصول در سایت Artila

حمید رضا غلامیان

دانش آموخته برق گرایش کنترل از دانشگاه شیراز، با بیش از 15 سال سابقه طراحی و مدیریت پروژه های ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی در صنایع بزرگ کشور از جمله نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین ارائه خدمات آموزشی در مراکز آموزش صنعتی کشور.

مدیریت گروه فنی مهندسی اتوسیستم

آخرین‌ها از حمید رضا غلامیان

موارد مرتبط