چاپ کردن این صفحه

Actuator های کمپانی Rotork برای توسعه متروی استانبول انتخاب شدند!

09 مرداد 1395
نویسنده 

متروی استانبول ، برای تونل های در حال احداث جدید خود، Actuator های کمپانی Rotork انگلستان با مشخصه درجه حرارت بالا به شماره مدل RC200 را که نوعی از Actuatorهای نیوماتیک Scotch-yoke و ایمن در برابر آتش سوزی هستند را سفارش داده است.

سیستم متروی استانبول تحت یک برنامه توسعه چشمگیر، قرار است تا سال 2023 مجموع طول مسیرهای جدید خود را به  900 کیلومتر برساند که در نوع خود کم نظیر است! در مسیر تونل های جدید به کمک فنر و دامپر، تهویه هایی در اندازه های تا 2 مترمربع نصب شده است. برای رعایت کردن استانداردهای سختگیرانه، عامل محرکه Actuator این دامپرها باید قادر باشد تا درصورت آتش سوزی به سرعت آن ها را در حالت بسته قرار دهد و جریان هوا را قطع کند.

 Actuator نیوماتیک Rotork RC200 با توجه به طراحی جمع و جور یکپارچه،  قابلیت عملکرد سریع، قابلیت اطمینان در زمان های طولانی و تعمیرات و نگهداری حداقل، برای این نوع کاربرد انتخاب شده است. علاوه بر این، این Actuatorها ملزم به پشت سر گذاشتن آزمون های درجه حرارت و Cycling برای بدست آوردن قابلیت های ایمنی بالای موردنیاز کاربردهای مختلف هستند. این آزمون ها شامل مراحلی مانند تست در شرایط دمایی از -5ºC تا +250ºC برای مدت زمان 20 ثانیه و همچنین عمل کرد قابل اطمینان بدون نشتی هوا به مدت حداقل یک ساعت و در حالت دمای حداکثری است.

اتمام موفقیت آمیز این آزمایش ها منجر به عرضه چند صد Actuator به تولید کننده دمپر در ترکیه منجر شده است.

 

لینکها:

صفحه این محصول در سایت شرکت Rotork

حمید رضا غلامیان

دانش آموخته برق گرایش کنترل از دانشگاه شیراز، با بیش از 15 سال سابقه طراحی و مدیریت پروژه های ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی در صنایع بزرگ کشور از جمله نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین ارائه خدمات آموزشی در مراکز آموزش صنعتی کشور.

مدیریت گروه فنی مهندسی اتوسیستم

آخرین‌ها از حمید رضا غلامیان